Pilates s Dadou december

3,60 €
Registration has been closed
Opäť sme pre Vás pripravili  možnosť pravidelne sa zúčastniť hodín pilatesu s obľúbenou trénerkou Dadou. Dozviete sa na akom princípe cvičenia pilates funguje, ako správne dýchať pri cvičení a aký to má význam. Lektorka podrobne opíše každý cvik, ktorý si môžete náročnosťou alebo počtom opakovaní prispôsobiť vlastnej kondícií. Už po 10 hodinách cvičeniach uvidíte pozitívne zmeny (nielen po fyzickej stránke, ale aj na psychickej rovnováhe, pokojnej mysli.
V cene je zahrnuté: hodina pilatesu (hodiny sa konajú výhradne on-line)

Event date

22. December 2021 - 18:00 - 19:00
22. December 2021 - 18:00 - 19:00
Harmonogram: 18:00-19:00

22.12.2021 streda

V prípade, že sa cvičenia nezúčastníte, hodinu žiaľ, nie je možné nahradiť v náhradnom termíne. Hodiny sa konajú výhradne on-line.

Pilates je špecifický spôsob pohybu, ktorý umožní zmeniť telesný vzhľad aj psychický stav, upokojiť myseľ, vybudovať fyzickú aj psychickú rovnováhu. Pilates je pohybová aktivita, ktorá vyžaduje sústredenie na správne dýchanie a techniku vykonávania pohybov, je to cvičenie, ktoré pomáha odstraňovať nesprávne pohybové strereotypy a budovať nové - kvalitné a zdraviu prospešné. Vyžaduje intenzívnu koncentráciu na vykonávanú činnosť, čo znamená intenzívne zapojenie fyzických aj psychických síl - hovorí sa o spojení tela a mysle.

Metóda pilates je jedným z najúčinnejších fitnes programov, ktoré sa v minulom storočí objavili. Vznikla takmer pred 100-mi rokmi, cvičí sa dodnes a je stále populárnejšia. Podobne ako iné fitnes programy aj metóda pilates má svojich nadšencov a propagátorov medzi celebritami v oblasti umenia. Už v začiatkoch si získala priaznivcov zo strany slávnych osobností, najmä tanečníkov, hercov ako boli Martha Graham, George Balanchine, Katherine Hepburn, Sir Laurence Olivier, Patrik Swayze, zo súčasníkov Sharon Stone, Madonna, Dustin Hoffman, Melanie Griffith...

Metódu pilates zaradili do svojich trénigových programov mnohí profesionálni športovci v rôznych druhoch športov napr. tenisti Martina Navrátilová, Venus Williams, Roger Federer, krasokorčuliarka Michelle Kwan, basketbalisti, basebalisti, golfisti Tiger Woods, Annika Sorenstam, Rich Beem, Dave Duval, Lee Westwood, Rocco Mediat...
Metódu pilates odporúčajú fyzioterapeuti a lekári pri zdravotných problémoch s chrbticou, kĺbami, celým pohybovým systémom... a nakoniec - úspešne ju využíva aj bežná verejnosť ako vynikajúci spôsob aktívneho oddychu, regenerácie a relaxácie.

Metóda pilates je cvičenie, zamerané na vyrovnávanie svalovej nerovnováhy medzi preťaženými a ochabnutými svalovými skupinami, vonkajšími a vnútornými, tzn. na uvoľnenie a natiahnutie skrátených svalov a posilnenie oslabených. Svalová nerovnováha je hlavnou príčinou bolestí chrbtice.

Metóda pilates je vhodná pre každého. 
Registration has been closed